Yorum yapılmamış

[30-08-2015] Derneğimizin Açılışı

Bismillah Diyerek Derneğimizi Açtık

Kalperen Ocağı Derneği Genel Merkezi 30 Ağustos 2015 16:00’da Darıca / Kocaeli’de açıldı.

 

101

30 Ağustos gibi anlamlı bir günde “Bismillah” diyerek açtık “Kalperen Ocakları Derneği’ni.” Yener Dursun Başkanımızın büyük gayretleri, Kalperen Kardeşlerimizin değerli katkıları  ile çok güzel bir dermek merkezi açılış için KALPERENLERİ bekliyordu.

Gerçekten de Yener Dursun Bey kısa sürede bu kadar güzel bir dermek merkezini bizlere kazandırdığı için kendisine bir kere daha teşekkür ediyoruz. Allah ondan ve yardımcı olan tüm Kalperenlerden razı olsun.

Açılış için günler öncesinden heyecanımız başlamıştı…

Nihayet 30 Ağustos 2015 günü saat 16’da Türkiye’nin çeşitli illerinden, hatta yurt dışından gelen oldukça kalabalık  ve kalpleri bir amaç için atan kardeşlerimizle eski TBMM binasını hatırlatan o küçük, mütevazi dernek merkezimizin önünde buluşmuştuk.

Saat 15.30 gibi Derneğimizin banisi, Deruni Babası, Oktan Keleş Beyefendi  Dernek merkezine teşrif ettiler.

Selamlaşma ve hoş geldin faslından sonra, Yener Başkan ve Yönetim Kurulu’nun o güzel çabaları ile hazırlanan bahçeye geçildi. Önce İstiklal Marşımız okundu ve  ardından saygı duruşu yapıldı.

Açılış konuşmasını Dernek Başkanı Yener Dursun Beyefendi yaptı. Derneğin amacını ve hedeflerini içeren güzel bir konuşma ile konuklarına “hoş geldiniz” dedi.

Daha sonra Kalperen Ocakları Derneği’nin banisi Oktan Keleş Beyefendi kürsüye gelerek, Hazirun için kısa  ve öz bir konuşma yaptılar.

Ardından Darıca Belediye Başkan Vekili İsmail Topçu Bey Dernek Merkezinin Darıca olarak seçilmesinden büyük memnunluk duyduklarını ifade eden bir konuşma yaptılar.

Protokol konuşmalarından sonra, sıra  Kalperen Ocağı Derneği’nin açılışına gelmişti.  Oktan Keleş Bey,  Yener Dursun Bey, Prof. Dr. Atilla Murathan Bey, Darıca Belediye Başkan Vekili İsmail Topçu Bey ve Erol Elmas Bey BİSMİLLAH diyerek açılışı birlikte yaptılar.

Açılışı yaptıktan sonra Başkan Yener Dursun Bey misafirlere iki katlı dernek binasını gezdirdi.

Daha sonra Başkan Yener Dursun ve Dernek Yönetim Kurulu gelen misafirler için pasta ve meyve suyu ikramı hazırlamışlardı. Bahçe yetmeyince sokağa da masalar kuruldu.

Açılış sonrası plaket taktimi yapıldı ve derneğimizin Kongresine geçildi.

 

divan13

Kongreden sonra Başkan Yener Dursun ve Dernek Yönetim Kurulu gelen misafirler için  yemek verdiler.

Yemekten sonra Oktan Keleş Bey gelen soruları cevaplandırıp, değişik yerlerden gelen  Kalperenlerle hasbihal etti.

Uzaktan, yakından gelerek Derneğimizin açılışına katılarak bizleri onurlandıran tüm Kalperenlere teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki o gün Darıca’ya gelemeseler de  on binlerce kalperenin de gönülleri bizimleydi.

Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.