1 Yorum

[27-01-2018] Çalıştay

Bu haftaki programımız yine Krt Tv Kanalında Gönül Mimarları programının çekimleri için buluşmamızla başladı. Çekimler bitti ve Başbuğ Zeybek’i uğurladıktan sonra bizler de Ocağımıza doğru yola çıktık. Ocağımıza varınca yemeğimizi yedik ve çay ve dinlenme faslına geçtik. Bu haftaki programımızda uzun zamandır Ocağımıza gelemeyen Koldaşlarımız da vardı. Hep beraber güldük, eğlendik. Oyunlar oynandı, şarkılar söylendi.

Ardından biraz mola verdikten sonra olağan Çalıştayımıza geçtik. Bu hafta Başkanımız Yener Dursun yaşadığı küçük bir rahatsızlıktan ötürü Çalıştayımıza katılamadı. Onun yerine Çalıştayımıza Gönül Sultanımız Oktan Keleş Bey Çalıştay Başkanlığını yürüttü. Tabi onun feyziyle bu haftaki çalıştayımız bir başka oldu.

Video :

Tags: Çalıştay

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Gülen Bakkaloğlu
  10 Şubat 2018 01:04

  Öncelikle teşekkür ediyorum tüm kardeşlerime. Çok harika bir çalışma sergilendi ve muhteşem açılımlara şahit olduk. Ben de naçizane bir tefekkürümü iletmek isterim, işlenen konu üzerine.
  Kodlanmış olduğumuz ve bu kodun her türlü durumda dahi asla silinemiyeceğinden ve Hz. İbrahim peygamberimizin de içindeki bu kod ile kainatı okuduğuna hem fikir olduk. Böylece her zaman yaşamımızda ve çevremizde kullandığımız bir öneri aklıma geldi.” Gönlünün sesini dinle” veya “özüne kulak ver” gibi deyimler kullanırız ki, bu da pek dikkat etmesek bile Yüce Yaratıcı tarafından kodlandığımız gerçeğinin bir kanıtıdır. Bu kod ile pek çok hakikate vakıf olmamızın mümkün olacağını görmekteyiz.
  Ayrıca bir kardeşimizin (ismini şu an hatırlayamadım) zikrettiği konu da çok hassas; Hz. İbrahim Peygamberimizin isminde Allah’ın Rahman ve Rahim isminin gizlendiğini ve Hakkın Rahmaniyetini temsil edişine dikkat çekmişti. Buna bir katkıda ben eklemek isterim. İbrahim isminde ki İBRA sözcüğü ile aklamak ve temize çıkarmak, Him sözcüğü ile temel taşı manalarını da birleştirirsek, temel taşının veya temelin temiz ak hali anlamı çıkmaktadır.
  Böylece benim bu çalışmanın neticesinde vardığım açılım; Hz. İbrahim peygamberimizin özündeki Allah tarafından nakşedilmiş kodu okumasıyla, Yüce Yaratıcının Rahmaniyeti ve Rahimiyetinin hikmetiyle temelinin yani temel taşının temiz ve ak pak olduğu yani uyguladığı hal, tavır, adalet, toplumsal örf ve adetlerin insanlığa güzel örnek olduğu Allah tarafından bildirilmiştir. Böylelikle Hz. Muhammet efendimizin de Hz. İbrahim soyundan geldiğine göre ve evrensel din İslamın son peygamberi olduğuna göre hal, örf ve adetlerin uygulanmasındaki tevhide tanık olmaktayız.
  Sultanımız Oktan Keleş ve tüm Kalperen kardeşlerime teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.