Yorum yapılmamış

Yener Dursun [Başkan]

Ya  Selam…

Değerli büyüklerim, sevgili Kalperenler;

Yüce Türk Milletinin Devlet olma anlayışına beşiklik eden ve içinde inanç esaslarımızın deruni manalarını kadim gelenek ve töre kurallarını barındıran ocak kültürü ve öğretisi ile  özdeşleştirilen milli, manevi değerlerimizin öncelendiği ve önemsendiği bir dernektir KALPEREN OCAĞI DERNEĞİ.

Kadim inanç esaslarımız ve töremizle millet olmayı ve devlet olup cihan tarihinde  var olmayı başarmış bir millet ve devletiz. Bu milletin adı Türk Milleti, devletinin  adı Türkiye Cumhuriyeti Devletidir. Tarihin en şerefli milleti olma bahtiyarlığına ulaşmamız  yüklendiğimiz  görev,  bilinç ve şuurda  yer almıştır.

Önce vatanımızdan başlayarak yeryüzünde  doğrunun, faydalının, iyinin, güzelin, adaletin ve gerçek  hak anlayışının, huzur, barış ve refahın tesis  edilmesi yüce Türk MİLETİNİN şahsi manevisine yüklenen bir şuur ve bilinçtedir. Türk İslam birliğinin kurulması ülküsündedir.

Ruh kökümüze yüklenmiş olan inanç esaslarımızı manevi değerlerimizi,geçmişten günümüze devam ede gelen milli değerlerimizi yaşamak, yaşatmak, gelecek nesillere ulaştırmak amacı ile kurulmasına öncülük eden manevi büyüklerimize ve gönül sultanımız Oktan Keleş beyefendiye ocak kurucu başkanlığına tenezzül buyurarak bendenize ve kurucu yönetim kurulu arkadaşlarıma  teveccüh gösteren bütün Kalperen koldaşlarımıza ve ocağımız  adına  kalbi muhabbetlerimizi sunuyoruz.

ALLAH(CC) MAHCUP ETMESİN.YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN İNŞAALLAH.

HÜRMETLERİMLE

Yener DURSUN

Tags: Kalperenler, Kelperen, Yener Dursun

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.