1 Yorum

Vesica Piscis’in Hacer-ül Esved’de Ne İşi Var

HAKİKAT, HAKKA BAKAN GÖZLERE ,GÖNÜLLERE UNUTTURULAMAZ

Evvela muhterem onaltı yıldız takipçisi, hakikat yolcusu güzel dostları hürmetle selamlıyorum. Başlıktan da anlaşılacağı üzere asıl olan yaratılmışlığın bir hakikati vardır. İlkten beri tüm serüven bu hakikat yolculuğunun seyri üzerine devam etmekte. İblis laininin secde emri üzerine sergilediği tutum tamda budur.Hakikati görememe ve bunda ısrar. Rızayı ilahiden kovuluşu ve bu düşüşünden hemen öncesi aldığı mühlet ile Ademoğlu ve hakikat arasına oturmuş, hakk olan dilemenin manasını değiştirme, örtme üzerine hummalı ifsadını tüm şiddetiyle devam ettirmektedir. Bu yazımızda  hakikati örtme girişimlerinden bir tanesini en kutsallarımızdan olan Mekke ve nişanelerden biri olan Hacer-ül esved üzerine olacak inşaAllah.

Önce bu emin beldenin şu anki durumuna bakalım. Kıymetli hocam, Kağan atabegim defaatle yaptığı programlarda, yazılarında ve sohbetlerinde bu durumu sürekli işlemiş, bu kutsal beldenin adeta Las vegasa çevrildiğini söylemişlerdir. Bu tespitlerini söylerkenki anlarda içinin ne kadar burulduğunu, o güzel gözlerinin nasılda buğulandığının yakın şahitlerinden biriyim. İçinde bulunduğu şu anki durum orasının emin belde olduğu gerçeğini tabi ki değiştirmez. Bu emin belde hakikati oraların zahiri görüntüsü ile ilişkili değil,manasıyla alakalıdır. Nitekim güzeller güzeli efendimiz, Muhammet Mustafamız sav bir gün ashabı ile otururken mubarek gözleri buğulanmış, bu durumu ashabı soruncada ‘’İki zencinin Kabeyi yıktıklarını görüyorum’’ demişlerdir. Buradan da anlaşılıyor ki Kabemiz ahir bir zamanda yıkılacak. Tarihte de defalarca yıkılmıştır zaten. Hanif atamız İbrahim, yıkılmış temellerinden yeniden inşaa etmiş, zalim emevi valisi Haccac mancınıkla bir kısmını yıkmıştır. Mekke’nin fethine kadar içi putlarla doldurulmuştur. Şimdi bu yıkım, binasal yıkım olarak değilde imajsal olarak Suud alçaklarınca yapılmaktadır. Sözlerim sarsıcı olabilir ama maalesef durum budur. Bu bir zillettir ve bu zilleti tüm islam alemi yaşıyor. Mana dedik ya, hakikat… Hiçbir yere sığmam, mümin kulumun kalbine sığarım. (Dikkat mümin kulun, müslüman kulun değil) Hakikatte Allahın cc beyti mümin kulun kalbidir, burayı yıktırmamaya bakalım. Aşağıdaki fotolar durumu göstermede.

Modern Ebrehenin Fillerini Görüyor muyuz?

 

Holywood filmlerinden Chronicles of Riddick: Dark Fury filminde Mekke’nin dönüştürülmek istenen haline gönderme var, izlenirse anlaşılacaktır.

Yeni Mekke

Tavaf ve say haccın rükünlerindendir. Haram bölgenin zemini önceden topraktı, yani insan buraya gelip yalın ayakla kendi hakikati olan toprağa basıyor, özünü hissediyordu. Şimdi böylemi ya? Mana büyüklerinden Münir DERMAN hazretleri bir sohbetlerinde’’ Oğlum oralarını mermerle kapladılar, bu görene, bilene birşeyler der, Allah o ayakları o topraklara bastırmıyor artık‘’ demiş, bu acı duruma değinmişlerdir. Haccın zamanı Kuranımızda Bakara suresi 197.ayette ‘’Hac, bilinen aylardadır. Kim o aylarda haccı kendisine gerekli kılarsa hacda kadına yaklaşmak, kötülüğe sapmak, kavga ve çekişmeye girmek yoktur. İyilik olarak yaptığınızı Allah bilir. Azık edinin. Hiç kuşkusuz azığın en güzeli takvadır. Ey akıl ve gönül sahipleri, benden korkun.’’ Belirtilmiştir. Dikkat bilinen aylardadır deniyor, bilinen aydadır denmiyor. Bu gün niye bir aya sıkıştırılmış? Bunu sorun bu günkü ulemaya(!) ne diyecekler bakalım. Bu girişten sonra epeydir dikkatimi celbeden Hacer-ül esvedin muhafazası olan o garip nesneyi yazmaya çalışacağım.

Vesica Piscis

Vesica piscis adı ile kullanılan bu form, kadim Türklükte kullanılan Yaşam çiçeği formunun lain ve yardakçıları tarafından dezenforme edilmiş halidir. Burada vaktinizi almak istemiyorum, linkteki yazımızda bu konuya değinmiştik.( http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=4523& )

 

Yaşam Çiçeği Motifi

 

Yaşam çiçeği formu üç dairenin kesişmesiyle oluşan forma verilen addır ve altın oranı verir, sayısal değeri 7’dir. Üstteki linkte ayrıntılı verildi. İblis bu hakikati isimlendirme olarak tahrif etmiş, yaşam çiçeği adını ‘’Fleur de lis’’ zambak diyerek teslis akidesine kaynak yapmıştır sözde. Bu konuyla alakalı kıymetli hocamın yazısını linkten okuyabilirsiniz.

http://www.onaltiyildiz.com/artikel.php?artikel_id=243

Fleur de lis

Lain sonra bu üç daireden birisini çıkarmış ve iki dairenin kesişiminden olan şekli insanlığa üflemiştir. Kadın üreme organına atfen işi iyice sulandırmış ve dişi tanrıça kültüne işi bağlamıştır.

Hz. İsa’nın da babasız doğuş mucizesini manüple etmek için haşa Meryem annemizi Tanrıça konumuna yönlendirmiştir. Vesica piscis’den doğan Tanrının oğlu. Hz.İsa’nın sembolü olarak ‘’Balık’’ motifini kullanıma sokmuştur. O balık formuda yine vesica piscis şeklinden türetilmiştir.

Bu resim ve şekillerden konu sanırım anlaşılmıştır. Mekke’nin müşrik zihni birikimi ve o külte bağlı olanların nesli kesildi mi? Bu konuya ilişkin muhterem büyüklerimden biri olan sevgili abim Erol ELMAS bir araştırma yazısında tarihe not düşmüştür. Linke bakarsak konuyu daha iyi anlarız. (http://www.onaltiyildiz.com/haber.php?haber_id=4505 )

Yazıma burada son verirken bir kez daha Hacer-ül esved muhafazasına bakmanızı istirham ediyorum. Vesica piscis formunun orada ne iş var? Daha önceleri hangi muhafazada tutuluyordu ? Bu taşın evvelde rengi neydi? Bu taş kararmasında ne yapsın? Tüm İslam alemi bu soruyu kendisine sormalı ; Ne yaptık biz ? Ayet herşeyi cevaplıyor aslında ‘’ Başınıza gelen kötülükler kendi elinizin yaptıklarındandır ‘’

Hepinizi Allaha emanet ediyor,kıymetli hocama,Kağan atabegime hürmetlerimi arz ediyorum.

Tags: Hacer-ül Esved, Kabe'nin İşgali, Modern Ebrehe'nin Filleri, Vesica Piscis, Yeni Mekke

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.