Yorum yapılmamış

[11-03-2017] Haftası Etkinliğimiz

Bu haftaki programımız Gönül Mimarları Programının çekimleri için saat 12:00’da Krt kanalında buluşmamızla başladı. Tüm Kalperenler bu gün için özel olarak hazırlanmıştı. Çünkü bu gün biz Kalperenler için çok özel bir gündü. Kalperen Korosu Gönül Mimarları Programının bu haftaki çekimlerinde Harbiye Marşı ve Gençliğe hitabeyi okuyacaktı.

Türkiye’nin her tarafından gelen Kalperenler saat 12:00’yi gösterdiğinde Krt binasında bir araya gelmişti. Uzaktan gelen Koldaşlarımızla hasret giderirken Başbuğ Zeybek’i bekliyorduk. Başbuğumuz da geldikten sonra çekimler başlamadan hep beraber çekim başlamadan önce prova yaptık. Çünkü Korodaki Kalperenlerin kimi Ankara’da, kimi İzmir’de, kimi ise İstanbul’da yaşıyordu ve kanala gelene kadar bir arada prova yapma fırsatımız olmamıştı. Provamız bittikten sonra çekim faslına geçildi ve nihayetinde bitti.

Video :

Gönül Sultanımız Oktan Keleş Bey de bu güne özel kendi yazıp bestelediği “Kızıl Elma” parçasını söyledi.

Video :

Çok şükür ülkemizin geçtiği bu zor günlerde üzerimize düşen görevi birazda olsa yapmanın verdiği mutluluk ve huzurla Ocağımıza doğru yola koyulduk. Ocağımıza vardıktan sonra bu huzurla yemeğimizi yeyip bir arada olmamızın mutluluğuyla güldük, eğlendik.

Pazar öğlene doğru uzaktan gelen Kalperenlerin kimisi evine varmıştı, kimisi yoldaydı, kimisi ise yeni yola koyulmuştu. Öğleden  sonra Gönül Sultanımız Oktan Keleş Bey ve Ocakta kalan Kalperenler Karabağa selam gönderdiler.

Video :

 

Pazar akşamına doğru ise açılan bir sohbet üzerine Gönül Sultanımız Oktan Keleş Bey Ocağımızda Kadim Türk Dövüş Sanatları eğitimi verdiler.

Video :

 

Fotoğraflar :

IMG_2632

Tags: Gençliğe Hitabe, Harbiye Marşı, Kızıl Elma, Oktan Keleş

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.