1 Yorum

[10.11.2018] Çalıştay

Bu haftaki çalıştayımıza, önceki haftalardan devam ede gelen Sabikun ve İlliyyun konularıyla devam ediyoruz.

Geçen haftaya ek olarak Şeytanilerin kasıtlı olarak, bir plan dahilinde çekip internette yayınladığı bir belgesel ile ilgili “Bekke” konusunu da bu çalıştayımızda işleme gereği duyduk.

Video :

Tags: , , , ,

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

 • Se lam Es – la Es:sUS LA:bİR (Karar) Bir Karar ile başlar HerSey. SonRa Bir Karar ile bitEr hERşey.
  Ya Siyn B Meal 7 Müzik Notası KUDRET Yurdu İLİM Yurdu İRADE Yurdu YORUN GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN:)) HERŞEY TEKRAR KENDİNDE (BULDU. NÜKTE) KARAR KILDI LA AL HU YÜCE DOSTLAR KATI:REFİK (DOST) ALA ALİ (YÜCE) SABİKUNES SABİKUN HEP LA BİRDE MİM KARAR KILIP BAŞLAYANLAR YOKMU HERKESİN BİR KARARI VAR BAŞKA BAŞKA SIFAT LARI İLE DE KARAR KILAR SEN NERDEN BİLECEKSİN? KADİR İN GECESİ YOK AMA KADİR DE NİCE GECELER VAR AH O NE GÜZEL GECE İDİ:))
  81-) eveleyselleziy halekasSemavati vel`Arda BiKâdirin alâ en yahluka mislehüm* belâ ve HUvel Hallâkul Aliym;
  Semavat’ı ve Arz’ı yaratan, onların mislini yaratmaya (Bi-) Kaadir değil midir?… Evet (Kaadir’dir)… O, Hallak (yaratıcılıkta eksiksiz)’dır, Aliym’dir.

  82-) innema emruhû iza erade şey’en en yekule lehu kün feyekûn;
  Bir şeyi irade(istemek,dilemek) ettiğinde O’nun emri ancak ona “Kün= Ol!” demesidir (zaman söz konusu değildir)… (Artık o) olur (tekevvün eder; hikmetle kevne gelir).

  Not: “Kün; Fe-Yekün” deki “kün” ile “yekünu” arasındaki, daha doğrusu “yekun”un başındaki “FE”, bir atıf edatı değil, müstakıl bir olguyu ifade eden “isti’nafiyye”dir… Bu şu demektir: “kün” ile “fe yekün” ayrı şeylerdir… “Kün” iradeye, vücuda, bidayete göredir; “Fe-yekun” onun nihayetine, kemaline göre gerçekleştirme sistemidir… Ayet’te bu, “şey”e nisbetle anlatıldığına göre herbir şey için geçerlidir; yani sistem/kendiliğinden zuhur var, ikilik/bir tanrı yok!…

  83-) fesubhanelleziy BiyediHİ melekûtü külli şey`in ve ileyHİ turceûn;
  Herşey’in melekut’u/orijini (B sırrınca kudret) elinde olan Subhan’dır… O’na rücu’ ettirileceksiniz.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

Menü

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar