Yorum yapılmamış

[01-04-2017] Haftası Krt ve Ocak Programı Fotoğrafları

Bu haftaki etkinliğimiz Kart kanalında yayınlanan Gönül Mimarları Programının çekimleri için kanalın stüdyolarında saat 12:00’da buluşmamızla başladı. Türkiye’nin başka başka illerinden gelen Derneğimizin Üyeleri Koldaşlarımız vardı. Çekimler başlamadan önce hep beraber hasbihal yapıp hasret giderdik. Derken çekimler başladı. Sultanımız bu haftaki çekimlerde iki tane söz ve müziğin kendisine ait olduğu yeni bestesini seslendirdi.

Çekimler bitince bizde Başbuğ’u yolculayıp, ocağa doğru yola çıktık. Ocağımızda yemeğimizin bereketi olsun diye ilk tabağı Sultanımıza koydurttuğumuz yemeğimizi yedik. Sonrasında çay faslı ve dinlenmeye geçtik. Dinlendikten sonra Meşk faslına geçtik.

Meşkin bitimine doğru çekiliş ve hediyeleşmeye geçtik. Sultanımız çekilişin sonuna doru Kalperen Ocağı Genel Başkanı Yener Dursun Beye Börk hediye edip, bizzat giydirdi. Çekilişin bitiminde de Nesrin Hanım bizlere bir aşk masalı anlattı.

Gecenin ilerleyen saatlerine doğru da enerjisi yüksek Kalperenler Kızılderili Dansı yaptı.

Kızılderili dansından sonra geçtiğimiz haftalarda Sultanımızdan aldığımız Kadim Türk Dövüş Sanatları Eğitimini bu hafta gelen koldaşlarımıza Serdar Kazanç Koldaşımız verdi.

Fotoğraflar :

IMG_3033

Tags: Börk, Börk Giydirme, Fotoğraflar, Kadim Türk Dövüş Sanatı, Krt, Ocak, Yener Dursun

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.