Yorum yapılmamış

[27-05-2017] Atilla Murathan Hocamızın Yesevi Türbesi Sunumu

Bu hafta sonu Krt Kanalında yayınlanan Gönül Mimarları Programının Sezon Finali çekimleri vardı. Sezon Filani çekimleri için Türkiyr’nin hatta dünyanın her tarafından Kalperenler Krt Sütüdyolarına gelmişti. Kimisinin üzerinde Türk Bayraklı tişörtler kimisinin üzerinde Kalperen Logolu tişörtler vardı, kimisi de Türk Bayrağının renkleri olan beyaz gömlek giyip kırmızı fular takmıştı. Uzaun zamandan beri bu kadar kalabalık Kalperen grubu bir araya gelme fırsatı bulamamıştı. Fırsat bu fırsat hafta sonu doya doya hasret giderdik. Çekimler başlamadan ufak bir prova yaptık.

Çekimler başlayınca Kalperen Korosu Çırpınırdı Karadeniz, Yaşa Benim Halkım, İzmir Marşı ve Aman Şeker Oğlan parçalarını seslendirdi. Ozan Aydın Koldaşımız Hızır Paşa Bizi Berdar Etmeden, Burak Güler Koldaşımız da Söz ve Müziğin Gönül Sultanımız Oktan Keleş’e ait olduğu Hünkar Hacı Bektaş parçasını seslendirdi.

Gönül Sultanımız bu hafta da söz ve müziğin kendisine ait olduğu yeni bir bestesi Ay Közel’i seslendirdi.

Program çekimlerinin ardından Başbuğ Namık Kemal Zeybek’i uğurladıktan sonra bizlerde Demirci Ocağına doğru yola çıktık. Ocağımıza varıp yemeğimizi yedikten sonra çay ve dinlenme faslına geçtik. Mayıs Ayının 27’siydi. Ocağımız bundan 2 yıl önce Mayıs Ayının 25’inde kurulmuştu. Hazır bu kadar Kalperen bir araya gelmişken Ocağımızın kuruluş yıl dönümü programını da kutluyacaktık. Dinlenmenin ardından Ocağımızın Kuruluş Yıl Dönümü Programına geçildi.

Sonrasında biraz mola verip Değerli büyüğümüz Atilla Murathan’ın Kazakistan Gezisinde edindiği tecrübelerden yararlanmak üzere sunum yaptı.

Video :

Tags: Atilla Murathan, Yesevi Türbesi

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.