1 Yorum

[16-12-2017] Haftası Etkinlik

Krt kanalında Gönül Mimarları Programının çekimleriyle başladığımız güne, çekimlerden sonra Ocağımıza geçerek devam ettik. Ocağa varınca yediğimiz yemekten sonra çay molası verip, yeniden etkinliklerimize devam ettik.

Programımızın devamında, Orhan Gündüz Koldaşımızın hobi olarak yaptığı amatör astronomi ile ilgili edindiği deneyimleri bir sunum halinde bizlere aktardı. Kendisi her ne kadar astronomiyle amatör olarak ilgileniyorum desede aktardığı bilgilerden çokça istifade ettik. Her Kalperen’in seyretmesi gereken, özellikle astronomi ve uzayı gözlemlemeyle ilgilenen koldaşlarımızın mutlaka izlemesini tavsiye edeceğimiz bir sunum oldu.

 

Sunum bittikten sonra tekrar çay molası verip, sonrasında da ilkini gerçekleştirdiğimiz Münazaralı Çalıştaya geçtik. Kalperenleri Gökbörü ve Gökpars adlı iki takıma bölerek gerçekleştirdiğimiz münazaralı çalıştay çok çekişmeli geçti. Hakikat avcısı Kalperenlerin kimin daha çok hakikatı gizlendiği yerden çıkartacağı format üzerine kurulan münazara çok çekişmeli geçti. Bundan sonra Gökbörülerle Gökparslar konuşulacak.

Çalıştayımızın Konusu :
İslam dini içerisindeki kadim Türk öğretisi. Bu gün İslam diye uyguladığımız, aslında temeli ve felsefesi kadim Türk öğretisine dayanan uygulamalar nelerdir?

 

Tags: Astronomi, Çalıştay, Galaksi, Gezegen, Kadim, Kadim Türk Öğretisi, Münazaralı Çalıştay, Orhan Gündüz, Teleskop, Türk İnancı, Uzay, Yıldız

Benzer Yazılar

1 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.